suncemojemalo


Join the forum, it's quick and easy

suncemojemalo
suncemojemalo
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Online
Ukupno je: 3 korisnika/ca online; 0 registriranih, 0 skrivenih i 3 gostiju.

/

Najviše korisnika/ca istovremeno online bilo je: 67, dana sri tra 27, 2011 7:39 am.

Jastučić od bilja za miran san

Go down

Jastučić od bilja za miran san Empty Jastučić od bilja za miran san

Postaj  Tanja sri stu 17, 2010 12:56 am

Nekada jako popularni jastuci s biljem koristili su se u kućanstvima za ublažavanje raznih smetnji. Prirodne arome iz bilja udisale su se noću tijekom spavanja. Recimo da je to bio nekadašnji oblik moderne aromaterapije. Samo što tadašnje bilje nije bilo toliko zagađeno pesticidima i ostalim pošastima današnjice, pa je udisanje njegovih aroma i mirisa svakako bilo zdravije od sintetskih aromatičnih ulja koje se masovno koristi danas. Svježe ubrano i osušeno bilje umotavalo se u laneni ili pamučni jastuk i na taj način omogućilo se udisanje korisnih sastojaka kroz čitavu noć i time olakšavao san prilikom prehlade. Savjetom moje bake i sama sam iskušala čaroliju mirisnog jastuka, koristeći biljke koje su mi u tom trenutku bile dostupne.

Mirisni jastuk za mirniji san:

* 50 g kamilice
* 50 g kadulje
* 50 g ružmarina
* 20 g matičnjaka ( melise )
* 50 g mente ( metvice )


Osušeno bilje pomiješajte zajedno i metnite ga u manji laneni ili pamučni jastuk. Može poslužiti i kuhinjska krpa ( samo pazite da ju prikladno zatvorite kako se bilje ne bi prosulo ). Ovako pripremljeni jastuk stavite ispod jastuka vašeg djeteta. Jastuk možete obnoviti svaki mjesec dana.
Tanja
Tanja
Admin
Admin

Broj postova : 206
Points : 613
Reputation : 0
Join date : 25.05.2009
Age : 46

https://suncemojemalo.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

[Vrh]


 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.